VOLCOM

Kultovní skateboardová/lifestyle značka z Kalifornie nyní pod křídly N Distribution, s.r.o.

Značka Volcom byla založena v roce 1991 ve víře, že existuje vyšší úroveň podvědomí, kterou lze nalézt ve vnitřních i vnějších cestách a pocitech, které board sporty, hudba a umění poskytují.

Volcom je hrdý na svou produkci kvalitního oblečení, outerwear, bot a příslušenství, jenž nejsou pouze příkladem životního stylu, ale také vylepšují schopnost žít. První společnost, která  od počátku spojovala surfing, skateboarding a snowboarding  tak vytvořila nejen novou budoucnost, ale také určitou formu osvobození.

Přes více, než dvě dekády se značka Volcom řídí heslem TRUE TO THIS, pátráním pro spirituální intoxikaci.

Volcom je součást Kering Group, světovým leaderem v oblečení a doplňcích, který vyvíjí a spojuje luxusní, sportovní a lifestylové  značky po celém světě.

 

Během března 1991 se dva dobrodruzi Richard Woolcot a Tucker Hall vydali na snowboardový trip, který navždy změnil jejich životy. Tucker tou dobou právě opustil dosavadní zaměstnání, což jej však neodradilo od cesty k jezeru Tahoe za Nathanem Fletcherem a Markem Gabrielem. Po čtyř dnech prášení zavolal i Richard do svého zaměstnání s tím, že zapadali sněhem a svůj pobyt u jezera Tahoe si tak prodloužil. Během více než týdne se oba každé ráno probouzeli do čerstvě napadaného prašanu. Byla to jejich první zkušenost s prašanem a zároveň nová posedlost, kterou nešlo zastavit.

O dva týdny později i Richard opustil své tehdejší zaměstnání, aby si odpočinul a především snowboardoval. Již během jejich Tahoe tripu oba diskutovali o založení oděvní značky, avšak bez jakéhokoli závěru. Později, na jaře toho roku se oba rozhodli založit oděvní „riding“ společnost a díky štědrému otci Richarda, který jejich začátky podpořil sumou 5.000 USD, mohli své nápady konečně uskutečnit. Jako první přišlo jméno, poté kámen a tak byla značka Volcom založena. Tehdejší myšlenka značky Volcom se řídila hlavním proudem myšlenek mladých té doby – „mladí proti státu“. Tato energie velmi povzbuzovala mladé kreativní myšlení obou zakladatelů. Volcom tehdy byla rodina lidí, kteří si nepřáli akceptovat jakékoli utlačování ze strany zavedených všeobecných myšlenek. Byla to doba, kdy se na skateboarding a snowboarding koukalo shora a celá amerika se potácela v recesi, vyživované násilnostmi v Los Angeles a koncem války v zálivu. V té době však již byla změna cítit ve vzduchu.

Během prvních dvou let Richard a Tucker objížděli celý svět se svými kamarády a jezdili, na čem se dalo.  O byznysovou stránku se tenkrát starali minimálně. Sídlo firmy bylo na Newsport Beach v Richardově ložnici a veškeré peníze z prodejů z Richardovy ložnice utíkaly směrem na Huntington Beach. Ani jeden ze zakladatelů tou dobou absolutně netušil, jak vyrábět oblečení, ale to jim nevadilo. Celé to bylo o duchu a kreativitě. Během prvního roku prodali oblečení za pouhých 2600 USD.

Od dob těchto divokých začátků se Volcom pomalu rozšířil do celého světa. Společnost uvnitř vyspěla, ale nadále pokračovala ve stejné filosofii, se kterou vznikla. V dnešní době se myšlení a energie značky Volcom ubírá směrem umění, hudby, filmů, jezdců a oblečení.

 

www.volcom.com

SEZNAM PRODEJCŮ:

Firma Město WWW
711 Shop Zone Horná Streda www.foxracing.sk
Blackcomb Třinec www.blackcomb.cz
Boardmania Brno www.boardmania.cz
Boardstar Praha www.boardstar.cz
Footshop Praha www.footshop.cz
Freestylesport Uherské Hradiště www.freestylesport.cz
Funstorm Liberec www.funstorm.cz
Hard Sport Praha www.hardsport.cz
Houseboard Valašské Meziříčí www.houseboard.cz
Intersport.sk Liptovský Mikuláš www.intersport.sk
N1shop Praha www.n1shop.cz
Outdoor Liberec Liberec www.motoquadshop.cz
Pipe Shop Karlovy Vary www.pipeshop.cz
Ruma Sport Ostravice www.rumasport.cz
Shot Jablonné nad Orlicí www.eshop.shotboardshop.cz
Skateshop 1 Praha www.skateshop1.cz
Snowbitch Celá ČR www.snowbitch.cz
Snowboard Zezula Brno www.snowboard-zezula.cz
Snowboardel Praha www.snowboardel.cz
Snow-Max (Milena Lejsková) Cheb www.snow-max.com
Subform Celá ČR www.meatfly.cz
Subform Celá ČR www.meatfly.cz
Swis Ústí nad Labem www.swis-shop.cz
Temple Ústí nad Labem www.templestore.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *